ODBORNÍCI RADÍ

JAK NA AKNÉ

DOPORUČUJÍ
doporučují
odborníci radí

JAK NA AKNÉ

Přejít na obsah


Jak léčit akné
aneb život bez akné s krásnou tváří není jen sen

Zajisté si mnozí z vás položili otázku typu "jak se zbavím toho příšerného akné, které mi tak znepříjemňuje život?" Nebo "je vůbec nějaký zaručený způsob, který mě navždy zbaví uhrů a budu mít opět krásnou pleť?Odpověď zní: ano, způsob jak vyléčit akné existuje. Dokonce se vám dnes nabízí výběr z několika moderních léčiv a léčebných procedur, a to s přihlédnutím k závažnosti výskytu akné (slabá, střední nebo těžká forma akné) a také k místu, které je výskytem akné postiženo (akné v obličeji, v dekoltu nebo na kůži všeobecně).


Léčba lokální - medicínská, alternativní...

K dispozici máte řadu medicínských preparátů a kosmetických přípravků pro omezení tvorby mazu, které zároveň brání i tvorbě bakterií (některé přípravky mohou obsahovat antibiotika). Užití je velice jednoduché a není nijak škodlivé a nebezpečné. Mnohé z těchto kosmetických přípravků se aplikují na postižená místa tak, že nanesete roztok na vatičku či sterilní gázu a lehce tímto pleť pomažete či poťukáte. Tento léčebný rituál budete praktikovat dvakrát denně a to ráno a večer. Kvalitní léčebné přípravky vás zbaví problému s akné již za 4 týdny! Mezi lokální léčbu se řadí i Neviditelná náplast na akné, která zneviditelní pupínek/pupínky akné a sama není téměř vidět. Náplast do sebe absorbuje hnis, dezinfikuje a dokonale pomůže k rychlému zhojení bez zjevných jizev. Jmenované preparáty na léčbu akné jsou k dostání v lékárnách na předpis i volně, někdy též v ordinaci kožních lékařů a také ve specializovaných kamenných a internetových obchodech zaměřených na zdraví a zdravou pleť.

NÁŠ TIP: Léčba pomocí kosmetického přístroje Face-Up

Na českém trhu se vám nabízí revoluční kosmetický přístroj pro domácí použití Face Up, který umí dokonale a jemně vyčistit pleť a zbavit jí akné. Jedná se o novou, účinnou a klinicky testovanou metodu v boji s akné, která má téměř 100% účinnost. Doposud nebyla léčba akné tak úspěšná, jako s tímto skvělým přístrojem, který je výsledkem více než 10letého výzkumu zlatých českých ručiček a hlav "českých vědců".

Díky přístroji můžete konečně zapomenout na drahou kosmetiku a drahé návštěvy kosmetických salónů. Face-Up sice nepatří mezi nejlevnější léčbu, ale zato vám skutečně
a rychle pomůže od projevů akné a ještě k tomu vám i ušetří výdaje za zdlouhavou a mnohdy neúčinnou léčbu jinou metodou.

Více informací o Face-Up  >>


Léčba pomocí terapeutických laserů

Protože je používání těchto přístrojů označováno jako neinvazivní, nedochází při jeho užívání k bolesti, poranění či zarudnutí, používání je bezbolestné.


Lokální léčba demodexu

Demotox je okem neviditelný drobný roztoč žijící v kůži v mazových a potních váčcích a jeho přítomnost je obvyklá. Někteří jedinci jsou však náchylní k jeho přemnožení, což může vést ke kožním problémům. Eliminovat demodex potom znamená zbavit se akné.

Nejjednodušší a nejpoužívanější
prostředky k zničení demodexu, jsou externě aplikované látky bohaté na síru, zinek a bór. Z dalších jmenujme např. ivermektin, pyrethroidy, či kyselinu acetylsalicylovou (znáte jako acylpyrin) nebo niacin (znáte také jako nikotinamid), který mimo to, že je prospěšným vitamínem B3, má i insekticidní účinky. Zasažení a zničení demodexu je ztíženo tím, že je zavrtaný hlouběji v kůži a tudíž se účinné látky vpravují do vnitřních vrstev pokožky pomocí penetrantu (MSM/DMSO), který zlepšuje prostupnost buňkami. Roztok aplikujte na postiženou kůži 3x denně a zároveň užívejte vitamín B, nejlépe B-Komplex. Po několika týdnech, u těžkých forem akné až měsíců, přijde úleva a akné zmizí. S odumíráním demodexu je však spojeno přemnožení asociovaných bakterií, což může vést dočasně ke zhoršení akné. Tento dočasně zhoršený stav vede u některých pacientů k chybným úsudkům o špatné léčbě, která nepomáhá a daný stav naopak zhoršuje. Proto doporučujeme léčbu nevzdávat a jít si za svým cílem a snem o krásné pleti!

Změna stravování


Pro úspěšnou léčbu akné je důležitý i váš postoj ke zdravému životnímu stylu. Omezte kouření, alkohol a vzdejte se veškerých drog, jelikož drogy prokazatelně nejen ničí zdraví, ale též podporují vznik akné. Uzpůsobte si jídelníček, který bude vytvářet ideální prostředí pro přátelské střevní bakterie a zdravý metabolismus.Vhodné je do jídelníčku zařadit například:


acidofilní či kefírové mléko a nízkotučné jogurty nejen z kravského mléka. Vyhněte se obloukem rychlému občerstvení s vysokým obsahem kalorií a též světlému pečivu, které vyměňte za celozrnné. Dopřejte si tofu nebo kozí sýr. Z bylinek je prospěšná kopřiva, máta, smetánka lékařská a jiné léčivé byliny čistící krev. Z těchto léčivek si připravujte čaj, který pijte 2x - 3x denně, dále salát a špenát. Omezte též sladké.


Chemický peeling

Chemický peeling představuje velmi účinný prostředek, jak příznivě léčebně ovlivnit pokožku s akné zejména u lehčích forem spojených s různými nepříjemnými pozánětlivými projevy. Aplikace chemického peelingu,jehož účelem je otevření ucpaných pórů a vyčištění pleti, je vhodná pro aknózní pleť v jakémkoli věku. Chemický peeling lze též doporučit jako velmi účinnou doplňkovou léčbu k již probíhající celkové či lokální léčbě akné.

Léčba celková

Celkovou léčbu indikují dermatologové u závažnějších zánětlivých forem akné, kde již zevní terapie nestačí k dosažení léčebného efektu. Celková léčba se kombinuje vždy i s léčbou lokální. K léčbě se používají tyto moderní léčiva -
Antiaknetika:

  • Antibiotika lokální - emulze, krém, roztok, pasta.

  • Antibiotika celková - kapsle, tablety.

  • Hormonální preparáty s obsahem antiandrogenů - použití pouze u žen, např. ve formě antikoncepce.

  • Retinoidy lokální - gel, krém nebo lotio s obsahem přírodních a syntetických látek.

  • Retinoidy celkové - kapsle s obsahem přírodních a syntetických látek.

  • Kyselina azelainová - krém.

  • Benzoylperoxid - gel.


Jde o dlouhodobou terapii v řádu měsíců až let, při které je nutná zodpovědná spolupráce pacienta s lékařem.


Kdy je vhodné navštívit lékaře?

Navštívit lékaře byste měl/a, p
okud máte za sebou neúspěšnou léčbu akné běžnými, volně dostupnými léčebnými produkty a metodami. Tehdy je ten správný čas k objednání se na konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem a následnou léčbu akné. Také byste měl/a okamžitě navštívit svého lékaře, jestliže máte závažné rozsáhlé akné s uzlíky a cystami.

Doporučujeme

Vyhněte se používání agresivních kosmetických přípravků a mýdel. Raději nepoužívat kromě cílených léčebných přípravků nic a když už, tak sáhněte po mýdlu glycerinovém nebo bylinném. Můžete užívat 100% přírodní výživové doplňky typu Aloe vera drink, Colostrum a pod., které pomáhají ke zvýšení obranischopnosti organismu - působí antibakteriálně, protizánětlivě a pročišťují tělo i pokožku od škodlivin a odpadních látek.


Copyright © 2014 - 2017, JAK NA AKNÉ
Návrat na obsah